Pin It

Opis

KONKURS DRUŻYNOWY

Konkurs drużynowy rozegrany zostanie w Zakopanem po raz siódmy.

Do tej pory dwukrotnie w zakopiańskiej „drużynówce” zwyciężali reprezentanci Słowenii oraz Niemiec, jednokrotnie Norwegowie. W zeszłym roku najlepsi okazali się Polacy, którzy w latach 2013 i 2017 sklasyfikowani zostali na miejscu drugim.

Minionej zimy reprezentanci Polski po raz pierwszy w historii polskich skoków narciarskich zdobyli medal olimpijski w konkursie drużynowym (brąz). W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy uplasowali się na miejscu trzecim, za Norwegami i Niemcami. W sumie aż sześciokrotnie stawali na podium konkursów drużynowych Pucharu Świata (zwycięstwo w Zakopanem, miejsce drugie w Wiśle, Titisee-Neustadt, Lahti, Oslo i Vikersund).

Minionej zimy w konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi po raz pierwszy triumfowali Polacy w składzie Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Miejsce drugie zajęli Niemcy, na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie.